В Бельгії сьогодні, 13 лютого проходить загальнодержавний страйк, який фактично заблокував всю країну. До страйку, як раніше попереджалося, долучилися працівники аеропортів Бельгії. Крім того участь в страйку беруть більшість компаній громадського транспорту, медичних, освітніх закладів, пошта, порти, комунальні й інші установи, повідомляє Радіо Свобода.

Про долучення до акції оголосили також бельгійські адміністрації, комерційні заклади, сміттєзбірні підприємства, пожежники й поліція. Фактично всі життєвоважливі структури паралізовані. Залізничні й автобусні вокзали – порожні, на автошляхах країни зафіксовані рекордні затори.

Летовища через відсутність персоналу не планують жодного рейсу, винятком є тільки урядові, військові вильоти і посадки, а також вимушені рейси через надзвичайні ситуації. Припускається, що страйк працівників Бельгії може завадити нормальному перебігові запланованої на 13 лютого зустрічі 29 міністрів оборони у брюссельській штаб-квартирі НАТО. Як повідомляють, деякі члени урядів держав-союзниць Альянсу можуть не прибути до Брюсселя.

Профспілки організували цю наймасовішу за останні роки акцію протесту як відповідь на невдалі переговори щодо так званої «міжпрофесійної угоди» на 2019-2020 роки. Зокрема, вони вимагають підвищення заробітних плат і купівельної спроможності.

Print Friendly, PDF & Email