Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг обговорить з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим подальші перспективи виконання Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД). Діалог має відбутися в ході зустрічі на Мюнхенській конференції з безпеки, яка пройде з 15 по 17 лютого. Про це Столтенберг повідомив на прес-конференції 13 лютого в Брюсселі перед зустріччю міністрів оборони країн НАТО, передає DW.

«Думаю, важливо підтримувати діалог з Росією, особливо, коли ми стикаємося з такою кількістю проблем, як зараз», — пояснив генсек. Він наголосив на важливості взаємодії на всіх рівнях, зокрема, з главою МЗС Лавровим, а також в рамках Ради НАТО-Росія. Нещодавно дотримання ДРСМД стало однією з основних тем засідання ради, зауважив Столтенберг.

Генеральний секретар НАТО зазначив, що організація прагне зберегти ДРСМД і залишає за Росією можливість «повернутися до його дотримання». Процес розриву договору триватиме до серпня, так що у Москви є півроку на те, щоб переглянути свою позицію, пояснив Столтенберг. 

У той же час він знову заявив, що НАТО одночасно «готується до майбутнього без ДРСМД і з великим числом російських ракет», зазначивши при цьому, що дії альянсу будуть скоординованими, «зваженими і оборонними».

Нагадаємо, що Дональд Трамп висловив сподівання стосовно можливості підписання нової угоди ДРСМД, членами якої стануть не лише США і РФ, але й Китай та можливо інші держави. 

Print Friendly, PDF & Email