У вівторок, 12 лютого, російська Держдума в першому читанні схвалила законопроект про ізоляцію російського сегменту інтернету. Законопроект, який вже отримав назву «закон про суверенний російський інтернет», передбачає внесення поправок до кількох російських законів, основною суттю яких буде надати російський владі можливість фільтрувати поток інформації.
Проект закону було подано до Держдуми депутатами Андрієм Луговим, Андрієм Клішасем і Людмилою Биковою у грудні минулого року.
Одна з ключових ідей законопроекту – створити інфраструктуру, яка дозволить російському сегменту інтернету працювати в ізоляції.
Автори ідеї наполягають, що мова йде “не про відключення інтернету, а про те, щоб у випадку агресивних дій дати нашим громадянам можливість користуватися інтернетом”.
Голова профільного комітету Держдуми Леонід Левін зауважив, що до другого читання окремі положення законопроекту будуть переглянуті.
У разі остаточного ухвалення зміни прописані в цьому законопроекті фактично дозволять російській владі відключатися від “зовнішнього інтернету” і фільтрувати трафік.
Під “зовнішнім інтернетом” варто розуміти усі сайти, які прив’язані до серверів за межами Росії. Це не обов’язково виключно закордонні ресурси: сайт може бути російським, але при цьому працювати на західних серверах. В такому випадку він теж є частиною “зовнішнього інтернету”.
Реалізовуватись цей задум буде шляхом обов’язкового встановлення інтернет-провайдерами спеціальних технічних засобів, деталі роботи яких в документі не прописано.