Трьом українським військовополоненим морякам, яких було поранено в результаті російської агресії в Керченській протоці 25 листопада, необхідна кваліфікована медична допомога. Про це у Facebook повідомила український омбудсмен Людмила Денисова. 

«Стало відомо, що Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова відвідала наших моряків у «Лефортово» та пересвідчилася у тому, що трьом пораненим військовополоненим (Андрію Ейдеру, Андрію Артеменко та Василю Сороці) дійсно потрібна медична допомога», – написала омбудсмен.

Вона висловила сподівання, что російська сторона дослухається до всіх звернень і надасть українським морякам необхідну медичну допомогу згідно з нормами міжнародного права. 

«Усі мої листи та звернення не були даремними і сподіваюся, що РФ прийме рішення відповідно до норм міжнародного гуманітарного права. Хлопці мають пройти додаткове медичне обстеження та згідно з Третьою Женевською Конвенцією «Про поводження з військовополоненими» їх мають відправити на лікування до третьої (нейтральної) країни», – зазначила Денисова.

Нагадаємо, що Україна вже не перший тиждень наполягає на передачі поранених українських моряків на лікування нейтральній країні. На даний момент вони знаходяться в московському СІЗО «Лефортово», де не має умов для надання кваліфікованої медичної допомоги.

Print Friendly, PDF & Email