Президент США Дональд Трамп висловив надію на те, що Сполучені Штати, Росія і Китай колись в майбутньому зможуть дійти згоди стосовно нового, більш справедливого договору про ракети середньої і меншої дальності. При цьому він пообіцяв, що якщо ці зусилля зазнають краху, США завжди будуть випереджати своїх суперників у військовому плані, передає Голос Америки.

Президент заявив про це в доповіді Конгресу «Про становище справ в країні» менш ніж через тиждень після того, як США вийшли з договору про РСМД, звинувативши Росію в його порушенні.

«Можливо нам вдасться домовитися про іншиу угоду, в якій візьмуть участь Китай та інші. Можливо цього не вийде, і тоді ми обійдемо всіх інших за рівнем витрат і інновацій», - пообіцяв Трамп.

Президент запевнив, що після того, як кілька десятиліть тому США уклали ДРСМД з Росією, Москва постійно порушувала його умови.

«У той час як, ми скрупульозно дотримувалися договору, Росія постійно порушувала його положення, - заявив Трамп. - Ось чому я оголосив, що США офіційно виходять з Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності або ДРСМД ».

«При моїй адміністрації ми ніколи не будемо вибачатися за відстоювання інтересів Америки», - сказав Трамп, додавши, що в рамках нарощування своєї військової потужності США розробляють нову систему протиракетної оборони.

Print Friendly, PDF & Email