Прийшов час згорнути Астанінський процес і сконцентрувати зусилля на політичному врегулюванні в Сирії в рамках переговорів у Женеві під егідою ООН. Про це заявив спеціальний посланник США по Сирії Джеймс Джеффрі, передає Anadolu.

Оцінка  безуспішності астанінського процесу є виправданою, сказав Джеффрі за підсумками зустрічі з представниками Великобританії, Франції, Німеччини, Йорданії, Єгипту та Саудівської Аравії у Вашингтоні.

За його словами, учасники переговорів в Астані не змогли узгодити склад конституційного комітету Сирії.

«Туреччина не згодна зі списками учасників конституційного комітету, підготовленими Росією і Іраном. Думаю, на даному етапі переговори в Астані зайшли в глухий кут. Необхідно перейти на женевський процес», — сказав Джеффрі.

Крім того, спецпосланець торкнувся теми сирійського Мюнбіча і відповів на коментар кореспондента агентства  про те, що, незважаючи на прийняття американо-турецької дорожньої карти по Мюнбічу, не всі представники YPG / PYD, який Туреччина визнає терористами, покинули цей район Сирії.

«Я особисто не спостерігав за процесами в цьому районі Сирії, але на даний момент можу сказати, що 50 груп покинули Мюнбіч», — сказав він.

4 червня Анкара і Вашингтон досягли домовленості про виведення сирійського крила угрупувань PKK — YPG з району Сирії, розташованого на захід від річки Євфрат.

Print Friendly, PDF & Email