На зустрічі представників країн ЄС в Брюсселі, що тривала 16 годин, було досягнуто угоди про реформу європейського валютного союзу. Про це вранці 4 грудня повідомив глава Єврогрупи Маріо Сентено, передає DW.

Зокрема, міністри фінансів ЄС домовилися про розвиток механізму безпеки для банків, опинилися в кризовому стані, і про основні пункти реформи Європейського стабілізаційного механізму (ESM). Крім того, продовжаться консультації про створення власного бюджету єврозони, на якому наполягають Німеччина і Франція, вказав Сентено. Він підкреслив, що з даного питання ще не прийнято остаточного рішення.

З пропозицією про створення бюджету єврозони раніше виступив президент Франції Емманюель Макрон. Ряд країн, в тому числі Нідерланди, висловили сумніви щодо цієї ідеї.

Міністр фінансів Німеччини Олаф Шольц повідомив про «хороший результат» зустрічі. «У реформі євро відбуваються вирішальні кроки», — написав він у Twitter. Міністр економіки і фінансів Франції Брюно Ле Мер заявив про «важливий крок, який суттєво посилить єврозону». Досягнута угода зробить механізм ESM справжнім, ще більш дієвим кризовим інструментом, підкреслив він. Крім того, за словами Ле Мера, на зустрічі була «вперше відкрита справжня перспектива бюджету єврозони».

Print Friendly, PDF & Email