Державний секретар США Майк Помпео у вівторок закликав завершити війну в Ємені, передає Голос Америки. Заява булаз роблена напередодні переговорів під егідою ООН про закінчення громадянської війни в Ємені, які повинні початися вже в листопаді.

У заяві Помпео йдеться про те, що повстанці Хуті, яких підтримує Іран, повинні припинити ракетні обстріли Саудівської Аравії і Об'єднаних Арабських Еміратів. У свою чергу, коаліція країн Перської затоки, лідером якої є Саудівська Аравія, повинна припинити авіанальоти на територію Ємену.

Міністр оборони Джим Меттіс підтримав цю позицію, заявивши, що всі сторони конфлікту повинні вжити заходів щодо перемир'я і почати переговори протягом найближчого місяця. Він додав, що Саудівська Аравія і ОАЕ «очевидно готові» підтримати пропозицію спецпосланця ООН по Ємену Мартіна Гріффітса.

Гріффітс на початку жовтня запропонував почати переговори про припинення вогню в Ємені. «Ми повинні зробити кроки для встановлення миру ... Нам потрібно буде зробити це вже в найближчі 30 днів», - заявив міністр оборони на форумі в Вашигтоні.

А тим часом жителі Ємена зіштовхнулися зі справжньою гуманітарною кризою. Повстанці блокують поставки продуктів – в країні панує голод. Через нестачу медикаментів та кваліфікованої допомоги країна переживає епідемію холери. За цей рік хворобою заразилися більше 1,1 мільйона людей.

Print Friendly, PDF & Email