Бойовики планують проведення провокацій в різних регіонах Сирії із застосуванням отруйних речовин. Про це з посиланням на слова офіційного представника Міністерства оборони РФ генерал-майора Ігора Конашенкова повідомляє ТАСС.

Конашенков розповів журналістам, що для проведення провокацій бойовики "Ісламської партії Туркестану" перевезли 20 ємностей з хлором об'ємом 10 літрів кожна в провінцію Ідліб.

«Російський Центр примирення ворогуючих сторін має інформацію про те, що 27 жовтня терористи "Ісламської партії Туркестану" перекинули з Маарет-Ен-Наумана 20 ємностей з хлором об'ємом 10 л кожна для проведення провокацій. Їх розвантаження здійснено в населених пунктах Кафр Небель і Ель-Хуаш», – сказав він.

Центр отримав інформацію від місцевих жителів, які повідомили, що дана група шукає жителів, які бажають взяти участь в постановочних відеозйомках в обмін на продукти харчування.

Провокації плануються також у провінції Алеппо. «Крім того, аналогічні провокації плануються і в інших районах Сирії. Буквально вчора від жителів провінції Алеппо надійшла інформація про підготовку бойовиками черговий такої акції. Для її проведення в населені пункти Азазе, Мареа і Чобанбей прибули члени організації "Білі каски" з професійним відеоустаткуванням, а також були доставлені ємності з отруйними речовинами, імовірно з хлором ", - сказав Конашенков. 

Він також додав, що російські спеціалісти уважно відстежують ситуацію. Для цього біля демілітаризованої зони в провінції Ідліб розгорнуто шість спеціальних машин радіаційної, хімічної і біологічної розвідки. Розрахунки цих машин будуть на регулярній основі здійснювати оцінку радіаційної, хімічної і біологічної обстановки.

Нагадаємо, що сирійська влада звинуватила Туреччину у невиконанні умов домовленості стосовно демілітаризованної зони в Ідлібі. Міністр закордонних справ відкинув усі обвинувачення і заявив що все іде за планом. 

Print Friendly, PDF & Email