Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ зафіксувала понад 8 тисяч порушень режиму припинення вогню на Донбасі за минулий тиждень. Про це під час прес-конференції повідомив перший заступник голови спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександр Хуг, передає УНН.

«Після того, як сторони вже 14-й раз підтвердили свою прихильність припиненню, СММ ОБСЄ зареєструвала приблизно 8 тисяч 300 порушень цього самого режиму припинення вогню», — зазначив Хуг.

Крім того минулого тижня СММ зафіксувала 26 одиниць великокаліберного озброєння в місцях, де сторони зобов’язалися розвести таке озброєння. Причому 16 одиниць були розміщені в підконтрольних уряду районах, 10 з них — в непідконтрольних. Всього з початку року СММ зафіксувала близько 3 тис. одиниць забороненої техніки, підкреслив Хуг.

Також Хуг розповів про зникнення двох безпілотних літальних апаратів місії — один з них зник відразу після того, як СММ зафіксувала в цьому районі зенітно-ракетний комплекс. І хоча дрони досі не вдалося знайти, ОБСЄ вже висунула версію подій. 

«За даними попередньої технічної оцінки, найбільш імовірною причиною інциденту був удар, який збив безпілотник з курсу і обірвав харчування системи протидії глушіння і навісного обладнання, а також, ймовірно, викликав його падіння. Під час падіння і до моменту, коли зв’язок був втрачений, додаткові системи БПЛА сигналізували про несправностІ», — йдеться в звіті ОБСЄ, опублікованому на сайті організації.

Print Friendly, PDF & Email