З МВФ буде розраховуватися ще не одне покоління української влади. Про це в коментарі для ГолосUA сказав політолог-міжнародник Андрій Бузаров. «На сьогоднішній день борг України перед МВФ становить майже 12 млрд.дол.США. Це досить великі кошти для української економіки. Сукупний зовнішній державний борг нашої країни взагалі становить 47 млрд.дол.США. З огляду на те, що в зовнішніх позиках українська економіка наразі потребує як ніколи раніше і співпраця з МВФ в цьому напрямку триватиме, очікувати скорочення цих боргів в найближчим часом не доводиться », – сказав експерт.
Також Бузаров зазначив, що серед ключових сфер для МВФ залишається енергетична. «Уряд вже виконав одну з вимог – була проведена коригування ціни на газ до 8500 грн за тис.куб.м. Також слід зазначити, що в Україні єнергетична галузь є однією з тих, що найбільш продуктивно реформуються. На даний момент, відбувається імплементація Третього енергопакету ЄС – комплексу нормативно-правових актів, покликаних сформувати відкритий і сприятливий для конкуренції енергоринок. ці кроки були важливі для МВФ », – зазначив експерт.
Разом з тим, Бузаров зазначив, що співпраця з МВФ часто викликає масу критики, особливо з-за вимог щодо підвищення тарифів. «У зв’язку з тим, що підвищення тарифів регулярно є одним з умов отримання траншей, співпраця з фондом часто критикується, особливо опозиційними політиками. Так, лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко не раз заявляла про те, що тарифи необгрунтовано високі і формат співпраці з фондом потрібно міняти. Співголова опозиційного блоку Юрій Бойко коментував, що необхідно зменшити тарифи ЖКГ, щоб люди могли платити без субсидій і неодноразово критикував роботу з МВФ в цьому контексті ».
Піддав критиці підвищення тарифів і Анатолій Гриценко. Нагадаємо, що з 1 листопада були збільшені ціни на газ на 23%.