Сполучені Штати ввели санкції проти однієї іранської та трьох російських компанії, в тому числі проти дочірньої компанії Міністерства енергетики Росії. Метою обмежувальних заходів є припинення продажів нафти режиму сирійського лідера Башара аль-Асада, передає Bloomberg.

До санкційного списку потрапили такі російські компанії як Global Vision Group і «Промсырьеимпорт». Крім того під санкції потрапив перший заступник гендиректора «Промсырьеимпорта» Андрій Догаєв та ще шестеро осіб.

«Сьогодні ми виступаємо проти складної схеми, яку Іран і Росія використовували для підтримки режиму Асада та отримання коштів на іранську злочинну діяльність, — сказав міністр фінансів Стівен Мнучін у своїй заяві. – Чиновники Центрального банку Ірану продовжують експлуатувати міжнародну фінансову систему, і в цьому випадку навіть використовували компанію, назва якої передбачає торгівлю гуманітарними товарами, як інструмент для полегшення фінансових переказів, що підтримують цю нафтову схему».

За даними Міністерства фінансів США, іранська компанія під назвою Tadbir Kish Medical and Pharmaceutical Company, використовувалася центральним банком країни для здійснення платежів до російського банку «Мир Бизнес Банк». Потім гроші перераховувалися в  Global Vision Group, а потім у «Промсырьеимпорт», яка платила за іранську нафту, що експортувалася до Сирії.

Нагадаємо, що 9 листопада США введи санкції проти трьох фізичних та дев’яти юридичних осіб з Росії та так званої «ЛНР».

Print Friendly, PDF & Email