Прокуратура Сполучених Штатів висуває звинувачення проти засновника WikiLeaks Джуліана Ассанджа. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на документи обвинувачення, які не стосуються на пряму справи Ассанджа. 

Видання повідомляє, що міністерство юстицій не збиралося повідомляти про звинувачення проти Джуліана Ассанджа, а помічник прокурора Келлен Дуайер зробив це випадково. Дуайер закликав суддю у цій справі зберігати документи запечатаним, оскільки «через винахідливість відповідача та публічність, яка оточує цю справу, жодна інша процедура не зможе залишити конфеденційним факт звинувачень проти Ассанджа».

Однак представник прокуратури Східної Вірджинії заявив, що ім’я Ассанджа опинилося в обвинувачувальних актах випадково, через помилку. 

У ФБР відмовилися прокоментувати цей інцидент. 

Зараз Джуліан Ассіндж перебуває у посольстві Еквадору в Лондоні, де він у 2012 році отримав притулок. У разі його видачі американським провоохоронцям йому загрожує від 35 років тюремного ув’язнення, або навіть смертна кара. Проти Ассанджа можуть висунути звинувачення у змові, крадіжці державної власності та порушенні Закону про шпигунство. Хоча за адміністрації Барака Обами Міністерство юстицій прийшло до висновку, що переслідування Ассанджа буде означати переслідування ЗМІ, з приходом до влади Трампа вже колишній генпрокурор Джефф Сешнс зайняв більш агресивну позицію і прагнув притягнути Ассанджа до відповідальності за витік засекреченої інформації. 

Print Friendly, PDF & Email