США засудили турецьку військову операцію в Сирії. Пентагон заявив, що односторонні військові дії будь-якого учасника конфлікту на північному сході Сирії є «неприйнятними», передає Голос Америки.

Ця заява прозвучала після того, як Туреччина оголосила про проведення нової військової операції проти курдських ополченців в найближчі дні.

У Анкари і Вашингтона є давні розбіжності щодо Сирії, де США підтримують Загони народної самооборони курдських ополченців в боротьбі з бойовиками «Ісламської держави».

Туреччина натомість вважає курдів терористичною організацією і відгалуженням оголошеної поза законом Робочої партії Курдистану, яка веде повстанську діяльність на південному сході Туреччини протягом 34 років.

Через кілька годин після оголошення президента Туреччини Реджепа Ердогана про плановану операцію в Вашингтоні  попередили, що будь-які односторонні військові дії підірвуть загальну зацікавленість в забезпеченні стабільного середовища безпеки кордону між Сирією і Туреччиною.

«Односторонні військові дії будь-якого боку в північно-східній частині Сирії, особливо коли поблизу можуть знаходитися американські військовослужбовці, викликають серйозну заклопотаність», - заявив представник Пентагону командер Шон Робертсон.

Print Friendly, PDF & Email