До кінця поточного року НАТО надасть збройним силам України обладнання для військового зв’язку, захищене від прослуховування. Про це повідомив в Брюсселі в четвер, 13 грудня, генеральний секретар альянсу Йенс Столтенберг після закінчення переговорів з українським президентом Петром Порошенко, передає DW.

Ця підтримка не пов’язана безпосередньо з останньою ескалацією конфлікту між Києвом і Москвою після обстрілу і затримання Росією українських військових кораблів у Керченській протоці 25 листопада. Поставки були заплановані давно і фінансуються через один з трастових фондів, створених НАТО для допомоги Україні.

Порошенко в ході зустрічі знову закликав НАТО дати відповідь на агресію  Росії в Азовському морі. За його словами, Росія, відкривши вогонь по українським кораблям, «переступила червону межу». Президент України повідомив також, що передав Столтенбергу і керівництву Євросоюзу список російських військовослужбовців і співробітників спецслужб РФ, проти яких Київ домагається введення санкцій.

Президент повторив свою заяву щодо постійної присутності НАТО в акваторії Азовського і Чорного морів в якості запобіжного заходу подальшої ескалації конфлікту в цих акваторіях. 

Print Friendly, PDF & Email