Туреччина в найближчі кілька днів почне антитерористичну операцію в районах Сирії, розташованих на схід від річки Євфрат. Про це оголосив президент Туреччини Реджеп Ердоган, передає державне агентство Anadolu.

Роблячи попередження по ситуації на півночі і сході Сирії, Анкара завершила підготовку до операції в даному районі Сирії, повідомив турецький лідер.

«Туреччина запобігла великій гуманітарній кризі в Ідлібі. Прийшла черга знищити терористів, що діють на схід від річки Євфрат. Наша мета — знищення терористів в регіоні», — підкреслив глава держави.

Ердоган відзначив при цьому, що американські військові однозначно не є метою нової антитерористичної операції Туреччини в Сирії. Він також зазначив, що північ Сирії — це південь Туреччини.

«У цих районах Сирії робляться спроби створити зону, підконтрольну терористам. Ми чітко називаємо бойовиків YPG терористами, тоді як стратегічні партнери Анкари, в тому числі США, дотримуються іншої думки. Ми впевнені, що YPG — це сирійське відгалуження РКК, і можемо довести це. Чому ж тоді наші стратегічні партнери діють спільно з терористами, а не з Туреччиною?», — запитав Ердоган.

Президент нагадав, що США все ще не виконали обіцянок, даних Анкарі по сирійському району Мюнбіч. «Президент США Дональд Трамп оголосив, що цей район Сирії буде повністю очищено від терористів YPG протягом місяця. Анкара сподівається на виконання цієї обіцянки», – сказав Ердоган. Він також додав, що у випадку невиконання США своїх обіцянок Туреччині доведеться застосувати силу проти тих кого вони вважають терористами. 

Print Friendly, PDF & Email