Прокурори просили для Вебстера 17,5 років ув’язнення, але суд вирішив присудити йому 10 років в’язниці плюс 3 роки нагляду з боку правоохоронців.

Окружний суд Вашингтона засудив колишнього офіцера поліції Нью-Йорка Томаса Вебстера до 10 років ув’язнення за участь у штурмі Капітолія 6 січня 2021 року – це найсуворіший вирок, ухвалений на сьогодні у цій справі. Про це повідомляє AP.

Як встановив суд, Вебстер прибув у Вашингтон із Нью-Йорка напередодні 6 січня, щоб взяти участь у публічному заході 45-го президента США Дональда Трампа проти «фальсифікації» виборів. З собою колишній поліцейський привіз прапор корпусу морських сил на металевому флагштоку.

Вже біля Капітолія Вебстер зі словами лайки кинув у поліцейського Ноя Ретбена металеве кріплення для велосипедів, а після того, як Ретбен вдарив його по обличчю, намагався проткнути правоохоронця флагштоком. Після цього Ретбен повалив Вебстера на землю та обеззброїв.

На суді екс-поліцейський із Нью-Йорка заявив, що хотів подати законодавцям Конгресу «петицію про перегляд» результатів виборів президента США у 2020 році, але нібито не збирався втручатися у роботу органу.

Спочатку Вебстер заявляв, що просто діяв у рамках самозахисту і не хотів нікого образити, але після того, як у суді було показано відео із нагрудної камери Ретбена, визнав свою провину і вибачився.

Прокурори просили для Вебстера 17,5 років ув’язнення, але суд вирішив присудити йому 10 років в’язниці плюс 3 роки нагляду з боку правоохоронців. На сьогоднішній день це найбільший вирок за участь у подіях 6 січня: попередній максимальний термін ув’язнення становив 7 років та три місяці.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————

Print Friendly, PDF & Email