Міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що поки що зарано спекулювати про те, хто може стояти за пошкодженням газопроводів Північний потік і Північний потік-2.

"Щодо нападу чи пошкодження трубопроводів зараз, мені здається, багато спекуляцій. Але, відверто кажучи, до проведення повного розслідування ніхто по-справжньому не зможе впевнено визначити, що сталося", - сказав він на прес-конференції на Гавайських островах у четвер, 29 вересня.

За словами Остіна, напередодні він обговорив те, що сталося, зі своїм колегою з Данії, і той "сказав йому, що знадобиться кілька днів для формування відповідної команди для того, щоб оглянути місця події та спробувати визначити, наскільки це можливо, що насправді сталося". "До отримання додаткової інформації або проведення подальшого аналізу ми не спекулюватимемо про те, хто може нести відповідальність", - резюмував глава Пентагону.

Про витік на двох нитках Північного потоку та одну нитку Північного потоку-2 стало відомо 26 вересня. Влада Євросоюзу схиляється до версії про те, що трубопроводи були пошкоджені навмисно. Розслідуванням інцидентів займаються у Німеччині, Данії та Швеції. Спецслужби Німеччини припускають, що це була диверсія з використанням водолазів чи підводного човна. На їхню думку, якщо газопроводи не полагодити швидко, то вони можуть назавжди вийти з ладу.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email