Збої російської часткової мобілізації можуть свідчити, що президент РФ Володимир Путін приймає рішення в обхід вищого військового командування та Міноборони РФ через недовіру. Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) за 29 вересня.

"Розміщення мобілізованих у вогнищах бойових дій на харківській або херсонській лінії фронту може свідчити про те, що Путін безпосередньо працює з командувачами на місцях, які, ймовірно, вимагають підкріплення, а не наслідують стандартну військову практику (яка також потрібна за російським законодавством). Наприклад, навчання мобілізованих перед їхнім спрямуванням на передову", - зазначили аналітики.

ISW наголошує, що раніше президент РФ неодноразово обходив ланцюжок інстанцій при ухваленні рішень щодо ходу "спеціальної військової операції" в Україні, ймовірно, через втрату довіри до Міноборони країни.

Зазначається, що Кремль продовжує порушувати заявлені ним процедури часткової мобілізації та суперечить власним повідомленням, визнаючи систематичні збої лише через вісім днів після її оголошення.

Аналітики вважають, що Білорусь навряд чи візьме безпосередню участь у війні в Україні. При цьому країна, можливо, готується прийняти нещодавно мобілізованих російських військовослужбовців.

"Путін продовжує використовувати свої стосунки із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком для розміщення на білоруських землях російського військового потенціалу", - підсумували в ISW.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email