Сполучені Штати готові надати венесуельцям невідкладну гуманітарну допомогу на загальну суму, що перевищує 20 мільйонів доларів. Жителі Венесуели страждають від нестачі продуктів і ліків через важку економічну кризу, що стала наслідком політики, яку проводить узурпаторський режим Ніколаса Мадуро. Про це йдеться в заяві держсекретаря США Майка Помпео, опублікованій 24 січня, передає Голос Америки. 

Напередодні депутати Національної асамблеї Венесуели попросили світове співтовариство негайно надати жителям країни гуманітарну допомогу. Сполучені Штати відразу ж відгукнулися на це прохання.

У заяві Помпео відзначається, що США продовжують надавати допомогу державам, що оточують Венесуелу, так як криза, спровокована режимом Мадуро, вже давно виплеснулася за межі країни. З початку 2017 фінансового року США надали сусіднім з Венесуелою країнам понад 140 мільйонів доларів у вигляді гуманітарної допомоги і фінансування різних заходів для розміщення більш ніж 3 мільйонів чоловік, які втекли з Венесуели після 2014 року.

«Ми закликаємо відповідні органи влади Венесуели негайно почати критично важливі економічні і політичні реформи, які необхідні для припинення гіперінфляції, дефіциту продуктів харчування і корупції», - заявив Майк Помпео.

«Ми високо цінуємо внесок регіональних урядів та міжнародних благодійних організацій і закликаємо світову спільноту внести додатковий внесок у надання допомоги Венесуелі і всьому регіону», - підкреслив глава зовнішньополітичного відомства США.

Нагадаємо, що глава МЗС Росії, яка підтримує Мадуро, Сергій Лавров закликав міжнародне співтовариство не втручатися у внутрішні справи країни. Він також звинуватив США в тому, що визнанням самопроголошеного президента Венесуели Хуана Гуаідо, Вашингтон безпосередньо доклав руку до кризи в Венесуелі. 

Print Friendly, PDF & Email