В Україні сьогодні, 25 січня, вступає у силу закон про протимінну діяльность № 2642-VIII. Відповідний законопроект у другому читанні було прийнято Верховною Радою України 6 грудня. За проголосували 242 нардепи. 

Законом передбачено створення системи органів, які будуть планувати, координувати і виконувати розмінування, а також допускати до цього певні компанії, а потім перевіряти якість робіт, передає РБК-Україна. 

Також передбачається створення центру протимінних операцій, у складі якого буде створено інспекцію з контролю якості. Як саме контролюватимуть і хто увійде до складу інспекції, визначить нацорган з питань протимінної діяльності за пропозицією центру. Діяльність самого центру буде забезпечувати секретаріат. 

Розмінуванням займатимуться компанії — так звані оператори протимінної діяльності. Держава планує вести реєстр операторів протимінної діяльності. Отримавши акредитацію, оператори будуть виконувати наступні функції:

– розмінування (виявлення, знешкодження, знищення та перевезення вибухонебезпечних предметів);

– навчання людей протидії ризикам, пов’язаним з вибухівкою;

– пропаганда незастосування вибухонебезпечних предметів;

– знищення та утилізація хв, не придатних для подальшого використання і зберігання;

– надання медичної допомоги постраждалим, медична / професійна реабілітація;

– підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації фахівців у сфері протимінної діяльності та розмінування.

Фахівців з розмінування планують зобов’язати страхувати своє життя і здоров’я. Мінімальна страхова сума за договором складатиме 250 мінімальних зарплат (станом на нинішній рік — це 1 млн 43 тис 250 грн).

Print Friendly, PDF & Email