Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров закликав світ не втручатися у внутрішні справи Венесуели. При цьому він заявив, що Москва готова сприяти створенню в Венесуелі умов для початку внутрішньополітичного діалогу в країні, передає Интерфакс. 

«Ми будемо готові з усіма іншими відповідальними державами сприяти створенню таких умов, які дозволять венесуельцям почати діалог, керуючись національними інтересами своєї країни», — сказав Лавров в четвер на прес-конференції в Алжирі.

Він закликав міжнародне співтовариство допомогти створити умови для загальнонаціонального діалогу в Венесуелі.

«Треба діяти в конституційному полі, треба поважати право самих венесуельців визначати долю своєї країни і, звичайно ж, міжнародне співтовариство зобов’язане допомагати створювати умови для загальнонаціонального діалогу, в рамках якого кожен має право висловлювати свою думку, але це не повинно супроводжуватися насильством і не повинно супроводжуватися закликами до насильницького повалення законного уряду», — заявив Лавров. Він закликав відмовитися від задумів силового втручання в ситуацію в Венесуелі.

За словами глави закордонного відомства РФ, визнання США самопроголошеного президента Венесуели Хуана Гуаідо говорить про те, що Вашингтон безпосередньо доклав руку до кризи в Венесуелі. «Це втручання у внутрішні справи держави, і як ви знаєте, була явна спроба усунути Мадуро від влади, в тому числі, шляхом його фізичної ліквідації», — сказав він.

Нагадаємо, що свою підтримку президенту Ніколасу Мадуро висловив турецький лідер Реджеп Ердоган. 

Print Friendly, PDF & Email