Другий тур виборів президента Грузії відбудеться в середу, 28 листопада, передає REGNUM. Таке рішення 14 листопада прийняла Центральна виборча комісія (ЦВК) Грузії. Засідання комісії, яке спочатку було призначено на 13 годину дня, відклали до 19:00.  Це дало підстави опозиції припустити, що голова ЦВК зустрічається з лідером правлячої партії Бідзіною Іванішвілі для уточнення дати виборів.

Голова комісії Тамар Жванія категорично спростувала цю інформацію і заявила, що будівлі ЦВК до початку засідання не покидала. Однак опозиція звсе одно винуватила її у виконанні волі Іванішвілі та заходах щодо забезпечення перемоги в другому турі кандидата Саломе Зурабішвілі, якого підтримує правляча партія.

Пояснюючи рішення комісії, голова ЦВК зазначила, що в грузинському законодавстві нічого не сказано про проведення другого туру виборів саме у вихідний день. За словами Тамар Жванія, в Конституції сказано лише, що перший тур виборів призначається на неділю. А що стосується другого туру, то він оголошується через два тижні після оприлюднення остаточних підсумків першого туру.

За результатами першого туру лідерами гонки стали Саломе Зурабішвілі та Гріголом Вашадзе. Відрив між ними становив близько одного відсотка. За Саломе Зурабішвілі проголосувало 38,66 відсотків виборців (614 964 голоси), а Григол Вашадзе отримав підтримку 37,7 відсотків електорату (599 662 голоси). Явка на вибори склала 46,74%.

Print Friendly, PDF & Email