Північна Корея провела успішне випроування нової зброї, на якому був присутній Кім Чен Ин, повідомляє Associated Press. Це було очевидною спробою натиснути на США та Південну Корею. 

І хоча видання передає, що це не були випробування ядерних пристроїв або ракет з потенціалом націлення на США, такий крок Кіма може вплинути на напрямок діалогу з денуклеаризації між Вашингтоном та Пхеньяном. 

КНДР не проводила жодних публічних випробувань з листопада 2017 року. Однак останнім часом країна висловлювала все більше невдоволення небажанням Трампа йти на поступки стосовно санкцій. А тепер Пхеньян ще й звинувачує Сеул у порушенні двосторонніх домовленостей, оскільки США та Південна Корея поновили проведення невеликих військових навчань, які були призупинені після початку переговорів з КНДР.

Міністерство закордонних справ вже попереджувало Америку, що може повернутися до розробки свого ядерного арсеналу, якщо Дональд Трамп не погодиться пом’якшити санкції. 

Аналітик з Інституту політичних досліджень в Сеулі називає це «примусовою дипломатією Північної Кореї». Він каже, що таким чином Кім Чен Ин передає Дональду Трампу повідомлення: «Якщо ви не послухаєте нас, то зіткнетеся з політичним тягарем».

Після саміту Трампа і Кіма у Сінгапурі жодних зрушень у переговорному процесі не відбулося. Тепер ходять розмови про плани провести другу зустріч лідерів країн після Нового року. 

Print Friendly, PDF & Email