22 лютого в Анкарі пройде зустріч спецпредставників США і Росії щодо Афганістану. Про це журналістам повідомив спецпредставник президента Росії по Афганістану Замір Кабулов, передає Anadolu.

Спецпредставник зазначив, що президент США Дональд Трамп усвідомив, що для досягнення поставлених цілей потрібно витратити занадто великі ресурси. «США нарешті усвідомили, що необхідно завершити конфлікт, проте поки рано про це говорити», - сказав Кабулов.

Афганський народ хоче миру і відновлення країни. Афганці - працьовитий народ і можуть досягти чудових результатів. Про це свідчать і підсумки минулих у Москві консультацій. Росія готова надати афганцям необхідну підтримку, сказав спецпредставник.

Він також зазначив, що у талібів є свої політичні цілі, і вони не бажають присутності іноземного військового контингенту на території Афганістану.

При цьому спецпредставник висловив упевненість в тому, що терористи ІДІЛ не зможуть домогтися успіху в Афганістані і протистояти руху «Талібан».

На думку Кабулова, ключову роль у врегулюванні ситуації в Афганістані грають Пакистан і Іран. 

Нагадаємо, що 11 лютого до Кабулу з неоголошеним візитом прибув виконувач обов’язків міністра оборони США Патрік Шенахен. Основною темою його переговорів з афганською стороною стала необхідність мирного діалогу з представниками «Талібану». 

Print Friendly, PDF & Email