Сьогодні, 11 лютого, виконувач обов’язків міністра оборони США Патрік Шенахен прибув до Афганістану з неоголошеним візитом. Метою його поїздки є зустріч з військовими високопосадовцями та афганськими чиновниками, передає Радіо Свобода.

Шенахен повідомив журналістам, що наголосить у переговорах з афганськими лідерами на необхідності досягти миру з талібами. Частина лідерів в Афганістані виступає проти будь-якої мирної угоди з талібами, а самі таліби поки що відмовляються вести переговори з урядом у Кабулі, називаючи урядовців маріонетками Заходу.

Глава Пентагону також заявив, що не має вказівок від Білого дому щодо зниження чисельності американських військ в Афганістані з нинішніх 14 тисяч. У попередніх повідомленнях ЗМІ йшлося, що президент США Дональд Трамп намагається зменшити контингент в Афганістані приблизно наполовину в межах зусиль, спрямованих на скорочення військової присутності США в регіоні.

Нагадаємо, що в результаті переговорів з талібами було досягнуто попередньої мирної домовленості, за якою США погоджуються вивести війська, а «Талібан» роззброюється і стає політичною силою. 

Після цього президент Афганістану Ашраф Гані направив Трампу листа, в якому закликав не виводити військовий контингент. 

Print Friendly, PDF & Email