Серцево-судинні захворювання - головна причина смертності українців. Про це в Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун.

«Необхідно налагодити комплексну допомогу - від рівня сімейного лікаря, який виявляє хворобу на ранній стадії і призначити лікування, до своєчасної і якісної допомоги під час екстрених випадків, таких як інфаркт міокарда», – зазначила в.о. міністра.

За її словами трансформація системи охорони здоров’я дозволить захистити українських пацієнтів. На даному етапі вже проведена значна робота:

– за програмою "Доступні ліки" можна отримати безкоштовно або за невелику доплату ліки проти серцево-судинних хвороб;

– медзаклади, які надають екстрену допомогу під час інфаркту, вперше забезпечені стентами та необхідними медичними виробами для їхнього встановлення у невідкладних випадках.

– закуплено 22 ангіографи і створюється мережа кардіологічних центрів, де кожен пацієнт з гострим інфарктом безоплатно та цілодобово отримує стентування. 

Нові ангіографи йдуть у ті області, де є спроможність надавати цілодобову допомогу пацієнтам з інфарктом і місцева влада готова співфінансувати обладнання, додає Уляна Супрун. Вона приводить приклад одного такого центру на Житомирщині: за рік там було проведено 265 операцій при гострому інфаркті. 

В.о. міністра також підкреслила, створення системи якісної допомоги та запобігання серцево-судинним хворобам є пріоритетом Уряду.

Print Friendly, PDF & Email