США незадовго до оголошення про плани вийти з Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності представили детальний список своїх претензій стосовно виконання Росією договору. Зараз російська сторона готує відповідь на ці питання. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає Интрефакс.

«Буквально за кілька днів до того, як було оголошено про наміри вийти з ДРСМД, американці через своє посольство в Москві передали в МЗС Росії розгорнутий перелік питань, що викликають у них підозру. Нарешті нам його дали – у відповідь на наші прохання надати те, що їх непокоїть і на яких підставах вонироблять висновки про наше недотримання договору», – сказав Лавров в ефірі програми «Москва.Кремль.Путин» на телеканалі «Россия 1».

Міністр також розповів, що радник президента Трампа Джон Болтон під час свого візиту в Москву дав зрозуміти, що виходом з договору Вашингтон намагається компенсувати наявність ракет середньої та меншої дальності в азіатських країн. Лавров додав, що існує інтерес стосовно долучення Китаю, Пакистану та Ірану до ДРСМД.

Нагадаємо, що 26 жовтня Російська Федерація внесла до Генеральної Асамблеї ООН проект резолюції з приводу виходу США з ДРСМД. 

Print Friendly, PDF & Email