Російська Федерація винесла на розгляд Генеральної Асамблеї ООН проект резолюції з приводу виходу США з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності. Російська влада вважає, що резолюція може допомогти зберегти РСМД, повідомляє DW.

«Міжнародне співтовариство зобов'язане відреагувати на цю ситуацію, здатну привести до апокаліптичних наслідків», - заявив один з російських дипломатів. 

За інформацією джерела в ООН, США відкинули російський проект, оскільки він був запропонований занадто пізно, щоб бути внесеним до порядку засідань Комісії ООН з роззброєння. Крім того, Вашингтон розкритикував той факт, що російські ЗМІ отримали текст резолюції раніше, ніж дипломати ООН.

Нагадаємо, що 20 жовтня Дональд Трамп заявив про намір розірвати РСМД, підписаний ще Рональдом Рейганом та Михайлом Горбачовим у 1987 році. Причиною свого рішення Державний департамент США назвав недотримання Росією умов договору. На думку Сполучених Штатів крилата ракета наземного базування 9М729 для комплексу "Іскандер», яку розробила РФ, підпадає під дію договору. 

Російська сторона дотримується іншої точки зору. Більш того Кремль стверджує, що розірвання РСМД без підписання нового більш всеосяжного договору є не просто безглуздим але й небезпечним кроком. 

Print Friendly, PDF & Email