В 59 статті Конституції України йдеться мова про те, що кожен має право на правову допомогу, а для забезпечення права на захист від звинувачень та надання правової допомоги при вирішенні справ в судах та інших державних органах в Україні діє адвокатура.

З 2013 по 2018 рік в Україні зареєстровано 12 фактів вбивства, посягання на вбивство у відношенні Адвокатів, пов’язаних з їх професійною діяльністю, 30 фактів фізичної розправи, 56 обшуків приміщень Адвокатів, 12 випадків проведення негласних слідчих дій у відношенні Адвокатів. Така дійсність адвокатської діяльності в Україні. Бути адвокатом не зовсім безпечно.

Тому настав час і Адвокатам України звернутись за допомогою та захистом при виконанні своїх професійних обов’язків до міжнародних організацій ООН.

Сумний результат побудови демократії за європейськими та міжнародними принципами. У 37 статті Конституції України йдеться про те, що створення та діяльність політичних партій і суспільних організацій, які займаються пропагандою війни, насилля, розпаленням міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посяганням на права та свободу людини, здоров’я населення ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!!

Активність таких організацій всім відома, а їх діяльність потрапляє під заборону вказаної статті Конституції, але чомусь такі організації в нас не закриваються, а навпаки – фінансуються з державного бюджета! З наших з вами податків. Виходить, що за наш рахунок держава, яка повинна гарантувати наші права, порушує їх та ще й стимулює ці порушення.

Я маю на увазі суспільну організацію С14, яка на даний час приймає рішення в державі, кого захищати адвокатам, а кого ні! Крім цього, С14 відома тим, що в силовій чи деструктивній формі проявляє себе на різних заходах в країні. Закон сили – це їх кредо. Але в правовій державі фундаментом суспільства є право, сила закону. Це одне з найважливіших благ суспільства. Якщо в суспільстві немає справедливості та сили права, то суспільство перетворюється на зграю розбійників.

31 серпня відбулась конференція зі спеціальними представниками ООН, котрі приїхали моніторити рівень демократії в Україні. Хочу відмітити, що за всі роки незалежності України не було стільки порушень прав адвокатів та громадян зі сторони держави.

Зі сторони силового блоку держави, крім прокурора Назара Холодницького, ніхто із правоохоронних органів не прийшов за запрошенням. Чого слід очікувати нам від нашої держави у дотриманні основного закону України – Конституції? Якщо ми хочемо будувати правову державу, а саме так і повинно бути, то Конституція і закон – це фундамент, який ми повинні закладати на камені. Беззаконня, свавілля, безкарність радикальних угрупувань та організацій – це той самий фундамент, але закладений на піску. При першій хорошій хвилі, дім, побудований на піску, зруйнується.

Юрій Сєднєв

Print Friendly, PDF & Email