Закінчився термін дії ультиматуму, який лідери сепаратистів поставили керівництву України – а саме припинити блокаду сполучення з ОРДЛО, яка наносить шкоду підприємствам по обидва боки лінії розмежування. У іншому випадку, підприємства, що підпорядковані український юрисдикції та розташовані на території ОРДЛО будуть націоналізовані, переорієнтовані на роботу з російськими виробниками, а на підприємствах встановлена тимчасова адміністрація. Отже 28.02.17, на українській стороні почались бійки біля залізничних колій, із метою яких силового розблокування залізниці з боку людей, яких по обидві сторони вважають пов’язаними з українськими підприємцями яки мають активи в ОРДЛО.

Одночасно, ще у день, з ОРДЛО почали поступати сигнали щодо початку заходів спрямованих на націоналізацію. Так, близько опівдні стало відомо, що працівники донецької філії корпорації ДТЕК вже почали виносити речі. В той самий час з Комсомольського рудоуправління надійшла інформація про прибуття на підприємство зовнішньої адміністрації: «В ці хвилини зібрали начальників цехів, проводять нараду».

Пізніше з рудоуправління повідомили й про підсумки наради: Якщо до 0:00 1.03.17 не буде знята блокада, на підприємстві уводиться зовнішня адміністрація. Декількох представників «Метінвесту» буде звільнено з посад, продукція відправлятиметься у Липецьк. Також, буде уведено восьмигодинний робочий день, заробітна платня буде переглянута у напрямку її збільшення та сплачуватиметься у російських рублях. Тимчасовий адміністратор – з Росії, сьогодні він був представлений колективу підприємства. На завтра запланована розширена нарада.

Водночас прийшло повідомлення з офісу пов’язаний з Рінатом Ахметовим фірми «Люкс», яку експерти вважають підконтрольною підприємцю ОПГ: «Біля «Люксу» військові машини, ворота відкрити. Там багато військових та стоїть швидка». Така ж саме ситуація спостерігалась і біля «Донбас-Арени». Отже, події, яки на думку більшості Українських експертів вважалися неможливими, стають реальністю.

Print Friendly, PDF & Email