Голова Правого Сектору Дмитро Ярош отримав відповідь від керівництва СБУ стосовно свого звернення, щодо діяльності мільярдера Віктора Пінчука, діяльність якого, на думку Яроша, зазіхає на територіальну цілісність та недоторканість кордонів України. Про це депутат повідомив на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook, додавши скани офіційного листа від Служби Безпеки.

Мова йде про публікацію Віктора Пінчука в американському виданні The Wall Street Journal «Україна має піти на болісні компроміси заради миру з Росією» у який олігарх закликав владу до більш гнучкого курсу — відмови України від інтеграції у ЄС та НАТО, зниження градусу конфронтації із РФ щодо анексії Криму, та до відмови від ідеї повернення Донбасу під український контроль силовим шляхом. Позиція Віктора Пінчука вже була розкритикована президентом Порошенко як слабка та безпринципна. Але, на думку «патріота» Дмитра Яроша, ця оцінка не є коректною. Ярош побачив в статті Пінчука державну зраду, про що й написав у своєму зверненні до СБУ.

Між тим, СБУ не поспішає із висновками. У своїй відповіді на депутатське звернення, служба повідомляє що викладені обставини розслідуються Головним слідчим управлінням Служби безпеки України у кримінальному провадженні за ознаками злочинів, передбачених ст. 110, ст. 258-3 та ст. 258-5 Кримінального кодексу України (зазіхання на територіальну цілісність і недоторканність України, створення терористичної групи чи терористичної організації та фінансування тероризму).«Щодо висловлювань громадянина України В. Пінчука призначено відповідну судову семантико-текстуальну експертизу». Таким чином, не зважаючи на переможну риторику пана Яроша, вірогідність будь яких санкцій з боку держави щодо Віктора Пінчука є майже нульовою.

Print Friendly, PDF & Email