СБУ заявила про розкриття російського заколоту щодо просування прихованої федералізації України
Служба безпеки України за один день провела понад 20 перших обшуків у громадян України, які, на думку СБУ перебувають в тісному контакті з представниками спецслужб Російської Федерації та розкрила плани Росії по прихованої федералізації.

Про це, 21 лютого, повідомив Василь Грицак «На жаль, ми знаємо, що в Україні є ціла купа громадян, які займають посади, і ті, які посади не займають, які чомусь знаходяться в дуже тісному контакті ... у деяких з них за короткий проміжок часу по 150 контактів з цим московським агентом. Перші більш ніж 20 обшуків ми провели вже вчора, і є вже перші результати», - сказав Василь Грицак в ході спільного брифінгу з генеральним прокурором України Юрієм Луценком. Він зазначив, що з початку 2015 року Росія почала реалізовувати інший сценарій щодо України, змінила тактику і взяла напрямок на дестабілізацію держави, оскільки активні бойові дії на фронті почали стихати.

«Вони почали фінансувати політичну активність всередині нашої держави. Це вони роблять безпосередньо, приховано, як завгодно, однак через, дуже прикро, українських громадян. Однією з цілей, яку ставить перед собою Росія, це так звана прихована федералізація».

Отже, на думку Голови СБУ основними напрямками діяльності держави-агресії є впровадження вільних економічних зон, вибірковість губернаторів і керівників регіональних правоохоронних органів, відновлення економічних зв'язків з Росією і надання російській мові особливого статусу.
«Створено ряд проектів, вони називаються: «Громадянська рада Дніпропетровщини», «Соціальне Запоріжжя», «Одещина за Порто-франко «Харківська Слобожанщина» та інші. Вони просуваються по декількох напрямках, на рівні окремих регіонів, через, в тому числі, народних обранців різних рівнів. Механізм дії - це форуми, круглі столи, конгреси з наступними зверненнями до Верховної Ради, президента України, тобто потім вони створюють ілюзію масової підтримки».

 

Print Friendly, PDF & Email