Угода щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів, підписана в п’ятницю в Стамбулі, дасть змогу відновити рух суден до українських портів найближчими днями.

Про це заявив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган, передає «Інтерфакс-Україна».

«Було досягнуто консенсусу щодо всіх процесів проходження та прибуття до порту призначення суден, виконання і контроль цього надзвичайно важливого плану забезпечуватиме Спільний координаційний центр, який буде створено в Стамбулі», – сказав він на церемонії підписання.

Ердоган наголосив, що ця ініціатива відіграє важливу роль у вирішенні глобальної продовольчої кризи, запобіганні можливому додатковому зростанню цін, спричиненому втратою врожаю через поточну спеку та посуху.

«Підтримка міжнародної спільноти, безперечно, має велике значення для успішної реалізації цього плану», – зазначив президент Туреччини.

Він також висловив сподівання, що цей крок стане новим поворотним моментом, який відродить надії на мир, що з’явилися після переговорів у Стамбулі 29 березня цього року.

Ердоган наголосив, що затягування війни веде до дедалі більших людських та економічних витрат.

«Ми будемо і надалі діяти з усвідомленням відповідальності, яку покладає на нас наше розуміння цивілізації. Ми продовжуватимемо виконувати зобов’язання сусідства доти, доки в нашому регіоні не запанує мир», — підсумував Ердоган.

Нагадаємо, сьогодні в Стамбулі представники України підписали з Туреччиною і генсеком ООН Антоніу Гутеррешем угоду про відновлення експорту зерна, яке було заблоковане армією окупантів в чорноморських портах.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email