В московському патріархаті висловили занепокоєння душевним станом представника Константинополя при Всесвітній раді церков архієпископа Іова (Гечі), передає Интерфакс. Раніше він зробив заяву в інтерв’ю ВВС Україна про те, що РПЦ може бути позбавлена автокефалії, якщо не припинить суперечити рішенням Вселенського патріархату. При цьому мова шла про небажання РПЦ визнавати незалежність Української православної церкви, яку та отримала 12 жовтня рішенням Константинополя.

У відповідь на такий коментар прес-секретар патріарха Кирила священик Олександр Волков опублікував у Facebook наступне повідомлення: «Звучать дуже тривожні заяви архієпископа Іова (Гечі). Ми серйозно стурбовані станом його душевного і духовного здоров’я. При необхідності ми готові допомогти побратимові з лікуванням або з направленням його на навчання в одну із семінарій нашої Церкви».

Архієпископ Іов заявив, що Константинополь має привілей проголошувати автокефалію, і якщо Московський патріархат не готовий визнати цей привілей, то можливо РЦП має зректися власної автокефалії. 

Прес-секретар патріарха Кирила запевнив «Интерфакс», що згадані слова архієпископа Іова пояснюються особистим негативним ставленням до РПЦ, тому його заяви, що виходять за розумні рамки, не можуть сприйматися як офіційна позиція Константинополя.

Print Friendly, PDF & Email