Скасування Євросоюзом спрощеного візового режиму для росіян є першим кроком на довгому шляху примусу РФ до відповідальності за агресію проти свободи, демократії та людяності. Про це заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі Інтерфакс-Україна.

«Відвідування Європи – це не право, а привілей. І для росіян ускладнення візового режиму – це один із способів відчути свою особисту причетність до цієї війни. Тільки так вони почнуть платити особисту ціну за масові вбивства та масові руйнування під прапором Росії. Вважаю, що це рішення – лише перший крок на довгому шляху примусу росіян до відповідальності за агресію проти свободи, демократії, людяності”, – заявив Подоляк.

Він зазначив, що в Офісі президента України вважають таке рішення абсолютно правильним та своєчасним.

«Це питання виняткової справедливості, зокрема юридичної. І Україна, і Європа сьогодні платять надвисоку ціну за війну, розв’язану Росією. Тому ситуації, коли громадяни Росії, з одного боку, активно, навіть істерично підтримують війну проти України та агресивну політику Путіна, а з іншого – спокійно їздять до Європи відпочивати, могли викликати лише подив”, — сказав він.

Водночас, зазначає Подоляк, у Росії є громадяни, які публічно виступають проти війни в Україні та зазнають політичного, кримінального переслідування. Для них, на його думку, можуть існувати гуманітарні винятки, щоб вони могли отримати притулок у західних країнах.

Нагадаємо, Рада ЄС у п’ятницю, 9 вересня, ухвалила рішення про повне зупинення дії угоди про спрощення візового режиму між ЄС та Росією.

Print Friendly, PDF & Email