Очікувана тривалість життя китайців за останнє десятиліття зробила історичний стрибок. За останніми даними, середня тривалість життя збільшилася до 78,2 років з 74,8 років, а основні показники здоров’я увійшли до групи кращих країн із середнім і високим рівнем доходу, що відображає достатній захист права людей на якісну медицину в КНР. Про це заявила Національна комісія охорони здоров’я (NHC), яка є виконавчим департаментом на рівні уряду при Державній Раді КНР, відповідальним за охорону здоров’я та санітарію в країні.

Ці досягнення були пов’язані з такими важливими рішеннями, як поступове коригування політики дітонародження та сприяння довгостроковому збалансованому розвитку населення відповідно до тенденції зміни чисельності населення Китаю, заявила комісія на прес-конференції.

Довгостроковий та збалансований розвиток населення, рівень здоров’я людей похилого віку та дітей покращилися за останнє десятиліття, заявив на конференції заступник директора NHC Лі Бінь.

Тим часом розвиток населення Китаю також стикається з глибокими та складними змінами, зазначили в комісії, такими як зростання загальної чисельності населення, яке сповільнилося, загальний рівень народжуваності, а також питання старіння населення КНР.

Саме з цим пов’язано те, як орган охорони здоров’я продовжував просувати практику поєднання ліків та послуг будинків для людей похилого віку та створення суспільства, доброзичливого до літніх, у прагненні активно вирішувати проблему старіння населення.

Крім того, комісія постійно оптимізувала політику дітонародження, послідовно впроваджуючи політику двох дітей, а тепер і дозвіл на третю дитину, скасувавши низку обмежень, таких як плата за соціальний зміст, та впровадивши низку підтримуючих політик, сказав Лі.

Нові досягнення постійно досягаються у всіх аспектах: частка других дітей або багатодітних сімей збільшилася з приблизно 35% до коригування політики уряду, до більш ніж 55% в останні роки, заявив Ду Сіксюе, комісар Департаменту нагляду за населенням та розвитку сім’ї. У NHC підкреслили, що співвідношення статей новонароджених поступово нормалізується, а рівень пологів та виховання покращується.

Крім того, значно збільшилася підтримка немовлят і матерів, при цьому рівень дитячої смертності в Китаї та смертність дітей віком 5 років і молодше залишається набагато нижчими за середній рівень у країнах із середнім і високим рівнем доходу, заявили в управлінні охорони здоров’я.

Разом з тим, більш високий рівень безпеки немовлят та матерів були забезпечені за рахунок безперешкодного надання послуг з догляду за дітьми та здебільшого встановлених нових правил і стандартів. Удосконалено заходи підтримки, які дають змогу ефективно знизити тягар пологів та дітонародження для сімей у КНР, зазначили чиновники.

Збільшена очікувана тривалість життя у КНР відбиває те, що рівень здоров’я китайців та медичний рівень Китаю значно покращилися за останнє десятиліття, заявив у середу демограф Хе Яфу.

Print Friendly, PDF & Email