Вчора Лефортовський суд Російської Федерації розглянув продовження терміну арешту українським морякам, захопленим в ході російської агресії в Керченській протоці.

В результаті термін утримання під вартою військовополонених українських моряків було продовжено до 24 квітня.

На думку головного редактора ЕкономістUA В’ячеслава Шутенко, це рішення було цілком передбачуваним і очікувати будь-яких конкретних дій по звільненню українських моряків до проведення президентських виборів в Україні від російської влади не варто.

«Російська Федерація буде очікувати результатів виборів і проводити переговори з новообраним президентом України. Як би це цинічно не звучало, ці 24 військовополонених, вони для РФ є певним козирем, який вона буде використовувати в двосторонніх переговорах, чи в інших форматах, щодо вирішення тієї ситуації, яка сьогодні існує між Україною та РФ», – вважає експерт.

Шутенко також висловив підтримку українським морякам і нагадав, що міжнародна спільнота також демонструє прихильність звільненню наших хлопців з полону. «На засіданні були присутні представники 9 країн, серед яких і Сполучені Штати, і Європейський Союз. Варто в цьому контексті згадати також реакцію Дональда Трампа на цю ситуацію, в якій він відмовився від зустрічі з Володимиром Путіним», – зауважує він. 

Коментуючи подальші формати переговорів редактор ЕкономістUA зазначає, що доцільним був би прямий формат переговорів між Україною та Росією при посередництві США. Він також нагадує, що за цю модель активно виступає колишній член Мінської контактної групи Роман Безсмертний. 

Print Friendly, PDF & Email