Контрольований республіканцями Сенат виступив за розгляд резолюції, яка засуджує план адміністрації Дональда Трампа щодо пом’якшення санкцій проти російських компаній, пов’язаних з російським олігархом Олегом Дерипаскою.

Це дозволить провести дебати і голосування з даного приводу, передає Голос Америки.

Ситуаціє є рідкисним прикладом розходжень між президентом Дональдом Трампом та членами його партії.

Одинадцять республіканців, однопартійців Трампа, приєдналися до демократів, підтримавши продовження роботи над резолюцією. Рішення було прийнято 57 голосами «за» при 42 голосах «проти».

Проте, документ, ймовірно, зіткнеться з опором.

Щоб вступити в силу і заблокувати план щодо пом’якшення санкцій, резолюція повинна бути схвалена Сенатом, де республіканці мають більшість в 53 голоси зі 100, а також отримати підтримку в Палаті представників, яку контролюють демократи. При цьому не виключено, що Трамп накладе на неї вето.

Голосування в Сенаті вже відбулося. Але деякі республіканці заявили, що їм потрібно більше часу для розгляду питання про пом’якшення санкцій проти Росії, перш ніж вони приймуть остаточне рішення про долю документа.

Про зняття санкцій стало відомо в грудні минулого року. Міністр фінінсів Стівен Мнучін заявив, що умовами зняття обмежень стане скорочення частки Дерипаски в компаніях та обмеження його контролю над ними. Крім того сам бізнесмен все ще залишатиметься у чорному списку США. 

Print Friendly, PDF & Email