Лист групи американських сенаторів із закликом не допустити обрання російського кандидата Олександра Прокопчука на пост глави Інтерполу є наочним прикладом тиску і втручання у вибори. Про це журналістам заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков, передає ТАСС.

За його словами, дані дії парламентаріїв США безумовно можна розцінити як тиск. «Напевно, це своєрідне втручання у виборчий процес, у вибори в міжнародній організації. А як це ще оцінити? Ось, наочний прояв (втручання)», — сказав прес-секретар Кремля.

«Тим не менш, будуть вибори, давайте дочекаємося результатів», — додав Пєсков.

Група американських сенаторів з обох партій в понеділок опублікувала текст відкритого листа, адресованого президенту США Дональду Трампу, в якому вони просять його вплинути на членів Генеральної асамблеї Інтерполу, щоб не дати росіянину Олександру Прокопчуку посісти пост голови організації.

Проти призначення Прокопчука виступили також представники ЄС. Зокрема депутат Європейського парламенту Ребекка Хармс написала у Твіттер, що в разі призначення російського віце-президента (Інтерполу) керівников органіації ЄС має вийти з Інтерполу. Свій заклик вона направила верховному представнику ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріці Могеріні та президенту Європейської комісії Жан-Клоду Юнкеру.

Крім того міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив, що Украхна розгляне можливість призупинення членства в організації, якщо її головою стане росіянин Олександр Прокопчук.

Print Friendly, PDF & Email