Ер-Ріяд спростував твердження Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) про те, що замовником вбивства журналіста Джамала Хашоггі міг бути наслідний принц Мухаммед бін Сальман Аль Сауд. Міністр закордонних справ Саудівської Аравії Адель аль-Джубейр прокоментував відповідну статтю газети The Washington Post в інтерв'ю саудівській газеті Al-Sharq al-Awsat, опублікованому у вівторок, 20 листопада.

«Ми в королівстві знаємо, що подібні твердження щодо кронпринца абсолютно невірні, і ми рішуче їх відкидаємо», – заявив він. За словами саудівського міністра, мова йде лише про повідомлення ЗМІ, ніяких офіційних заяв в зв'язку з цим з боку Вашингтона не надходило.

Аль-Джубейр також зазначив, що Ер-Ріяд не терпітиме будь-яких звинувачень щодо монарха і кронпринца. «Хочу підкреслити, що керівництво королівства Саудівська Аравія в особі короля і престолонаслідника представляє собою червону лінію. Ми не допустимо спроб до неї доторкнутися, ким би вони не здійснювалися і з якого приводу», - сказав він.

Інтерв’ю міністра стало першим офіційним коментарем Ер-Ріяда до опублікованої 16 листопада статті The Washington Post. Видання стверджувало, що ЦРУ після аналізу даних з декількох джерелприйшло до висновку, що Мухаммеда бін Салман є замовником вбивства Хашоггі. Зокрема, доказом служить телефонна розмова, в якій брат кронпринца Халід бен Сальман вмовляє журналіста прийти за документами в саудівське консульство в Стамбулі, запевняючи, що там безпечно. Крім цього ЦРУ має запис телефонної розмови одного з виконавців вбивства, в якій він просить доповісти «шефу» про резльтати. 

Президент США Дональд Трамп раніше назвав «можливими» звинувачення ЦРУ на адресу саудівського кронпринца, але закликав не приймати «поспішних» висновків. За словами Трампа,  20 листопада він отримає повний звіт у справі, в якому в тому числі буде вказано імена винуватців.

Джерело: DW

Print Friendly, PDF & Email