Iнтерв’ю з директором Української Асоціації Шовкового Шляху «Silk Link» Іриною Нікорак

Ірина Нікорак, яка також є депутатом Київської Міської Ради зазначила, що протягом останніх 2-х з половиною років більше ніж в два рази збільшився бюджет столиці. Виділені кошти спрямують на розвиток інфраструктури, на соціальний розвиток міста Києва, на дошкільні і шкільні заклади. Планується реалізація проекту по будівництву Шулявського шляхопроводу, паралельно ведеться робота по зведенню Подільсько-Воскресенського мостового переходу. Не менш важливим досягненням є підписана угода Київським міським головою та Китайською великою корпорацією стосовно будівництва 4-ї гілки метро. Даний проект є глобальним та масштабним, а його бюджет сягає 2 млрд доларів. Наразі продовжується комунікація між міською владою і урядовими колами для того, аби забезпечити рамкову угоду і державні гарантії.

Пані Нікорак відкрила подробиці нещодавньої зустрічі в Київраді з питань інфраструктури. «Це була найбільша делегація за роки моєї праці, яка стосується виключно інфраструктури. За столом знаходились компанії, оборот яких вимірюється сотнями млрд доларів. Деякі компанії вже працюють на ринку України, деякі тільки виявили бажання. Новачки вже вивчають існуючі проекти в столиці і Одесі» – наголошує Ірина. За останні чотири роки динаміка Україно-Китайських відносин зросла. Протягом 2017 і поточного року більше ніж 10-15 китайських компаній виграли крупні тендерні програми по розвитку інфраструктури України. Хто виступає спонсором? Фінансування відбувається за рахунок кредитних коштів європейських банків. Отже, виходить трьохстороння  співпраця – Україна, Європа, Китай.
5-10 листопада 2018 року в Шанхаї відбудеться наймасштабніша виставка імпортних товарів і послуг – China International Import Expo. Мета виставки – презентація іноземних товарів і послуг для ринку Китаю, зміцнення співпраці між іноземним і китайським бізнесом. Які етапи підготовки в Україні? Ірина відповіла, що поряд із сотнею інших держав, які візьмуть участь у глобальній виставці, Україна займає одну з ключових ролей. За результатами наради, у першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубова, створена робоча група серед багатьох організацій для підготовки презентації України та національного стенду України на максимально високому рівні. Під час виставки українська делегація відвідає Пекін, аби максимально результативно відпрацювати період знаходження в Китаї.
Закінчилась розмова обговоренням  організації «Шовковий  шлях». Шовковий шлях – комунікативна площадка, що сприяє розвитку амбітних бізнесових ініціатив в Україні.
Серед успішних проектів підписання угоди між українською компанією ДТЄК і китайською корпорацією  СМС (China Machinery Company) по будівництву в Україні найбільш сонячної електростанції на 200 мегават. Ірина сподівається, що результат стане «success story» не на державному рівні, а на приватному. А китайські компанії почнуть виконувати роботу не лише в якості генпідрядних організацій , але й виступатимуть інвесторами та співінвесторами.

Елизавета Бурхан

Print Friendly, PDF & Email