Виступаючи на конференції "Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для руху вперед" Петро Порошенко заявив, що Російській православній церкві немає чого робити в Україні, передає ВВС Україна. 

Президент також нагадав, що Російська православна церква є частиною політичної системи РФ. При цьому він посилався на слова президента Путіна про те, що Росія тримається на двух стовпах: Російській православній церкві і ядерній зброї. Порошенко запропонував зробити відповідні висновки. 

«Дорогі мої, вам тут немає чого робити. Немає що робити вашій церкві, немає що робити вашим збройним силам, немає що робити вашому озброєнню. Додому, в Росію», - заявив Петро Порошенко. Він нагадав і назвав ненормальним, що Кремль скликав негайну Рада безпеки Росії під головуванням Путіна з одним питанням на порядку денному: як захистити Російську православну церкву в Україні.

Президент сподівається, що Вселенський патріарх та українські церковні ієрархи найближчим часом проведуть об'єднавчий Собор для створення помісної церкви в Україні та обрання її предстоятеля, якому буде вручений Томос.

12 жовтня Вселенський патріархат прийняв рішення про надання Українській православній церкві автокефалії. Тоді ж було вирішено відновити представництво Константинопольського патріарха в Києві. 

Сьогодні президент Петро Порошенко підписав закон, який передав Андріївську церкву у безоплатне постійне користування Вселенському патріархату. Вона і має виконувати роль резиденції Вселенського патріарха Варфоломія і представництва Вселенської Константинопольської церкви.

Print Friendly, PDF & Email