Обіцянки Володимира Гройсмана домогтися перегляду встановлення абонплати за газ виявилися нічого не вартими. Підписавши Меморандум із МВФ Україна зобов'язалася до кінця вересня 2017 року закріпити поділ єдиного тарифу на газ на дві складові: вартість газу як товару і плата за його доставку (абонплата) шляхом внесення змін до постанови Кабміну №758.
"Для забезпечення повної лібералізації тарифів на газ, до кінця серпня 2017 роки нами буде затверджено Постанову Кабінету міністрів про монетизацію допомоги в рамках субсидій на оплату житлово-комунальних послуг на рівні компаній, що надають комунальні послуги до кінця вересня 2017 роки (новий структурний маяк). Таким чином, приватні газові трейдери зможуть конкурувати з "Нафтогазом" в постачаннях газу. Ми також будемо працювати в напрямку монетизації комунальних субсидій на рівні домогосподарств для підвищення ефективності використання енергії. Також, до кінця вересня 2017 ми внесемо подальші зміни до Постанови Кабінету міністрів №758, якими розділимо тарифи на поставку і розподіл газу від ціни на газ як товар. Ми також скасуємо схеми, за якими домогосподарства, які не отримують субсидій, могли здійснювати оплату за опалення протягом 12 місяців ("в розстрочку") (Постанови кабінету Міністрів №№ 630 і 357) з 1 травня 2017 г. Також в 1 квітня 2017 року ми відновимо застосування положення про закінчення терміну дії в Постанові кабінету Міністрів № 217, яке вимагає адресного використання доходів теплокомуненерго на конкретні (НЕ газові) оперативні витрати", - говориться у документі.
Таким чином, кілька мільйонів українських споживачів платитимуть ще більше за і так непомірно дорогий газ.
Виявилося, що не мають жодного значення і популістські заяви Президента України Петра Порошенка із вимогами зупинити рішення НКРЄ про встановлення абонплати, адже лише позавчора він написав у своєму Facebook: "Рада директорів МВФ ухвалила рішення про виділення Україні одного мільярда доларів. Це чергове визнання українських реформ!
Вперше в історії відносин України з МВФ наша держава отримала четвертий транш в рамках однієї Програми розширеного фінансування МВФ. Ми спільно створили цю історію успіху і, вірю, продовжимо співпрацю з метою виведення України на стійкий тренд зростання.
Щиро дякую Christine Lagarde, директору-розпоряднику Міжнародного валютного фонду, за її особисту відданість і віру в успіх програми розвитку України.
Наш успіх на внутрішньому фронті реформ, а також міжнародна єдність і солідарність – це найкраща відповідь на триваючу агресію Росії та спроби дестабілізації України з боку Кремля".
То ж важко повірити, що Презиент та голова уряду не були ознайомлені із текстом Меморандуму із МВФ.