Президент України отримав гарантії про надання безвізового режиму від Швейцарії та Ліхтенштейну за результатами зустрічі із главами цих держав на зустрічі у Давосі. Про це повідомляє прес-служба Петра Порошенка.
Особливо знаковою Президент вважає зустріч із спадковим принцом Ліхтенштейну, Алоїсом Філіпом Марією Ліхтенштейнським, оскільки раніше між Україною Князівством на найвищому державному рівні досі ніколи не відбувалися. За словами головнокомандувача ЗСУ, «це має стати стимулом для активізації двосторонніх відносин — торговельно-економічної та інвестиційної співпраці між країнами».
Хоча ані Швейцарія, ані Ліхтенштейн не є членами ЄС, проте входять у Шенгенську зону. То ж безвіз із ними запрацює не раніше, аніж після надання Україні безвізового режиму із Євросоюзом. «Ми очікуємо найближчим часом рішення Європейського парламенту відносно безвізового режиму. Одразу, як Україна отримає право безвізових подорожей до країн Шенгенської зони, Швейцарія також одночасно надасть безвізовий режим для українських громадян», — написано у Facebook очільника держави.

Print Friendly, PDF & Email