У Львівській області в містечку Мостиська недалеко від кордону з Польщею затримано 50 осіб, які збиралися перекрити дорогу та провести мітинг на підтримку польської меншини. Гасла мітингу, між тим, були навіть радикальнішими за форму – серед транспарантів, яки були вилучені у громадських активістів був плакат «Польща, введи війська».

Про це на своїй сторінці соціальних мережах повідомив депутат Львівської міськради від партії УКРОП Ігор Зінкевич. «Сьогодні 12.03.2017 поліцією Львівської області біля м. Мостиська затримано групу осіб, які мали намір перекрити дорогу  та провести мітинг на підтримку поляків в Україні за словами затриманих. Всього затримано 50 осіб. Організатори учасникам невідомі, і хто все це організував люди не кажуть. Як розповідали ті кого затримали, до речі, всі затримані з Львівської області, кожен отримав гроші за участь в такій акції. Наразі працює поліція опитують свідків і учасників акції».

Між тим, попри радикальну постановку питання пропольськими активістами та Польщею, українська влада та громадські активісти воліють заплющувати очі. Отже, навіть в цій акції Зінкевич бачить «руку Кремля».

Варто також згадати, що така поведінка польської громади має й певне обгрунтування Нагадаємо, що п’ятницю у Львові невідомі сплюндрували пам’ятник польським професорам, який встановлений на місці їх розстрілу гестапівцями в 1941 році. Пам’ятник був закиданий фарбою, на монументі з тильного боку також з’явився напис «Смерть ляхам» і свастика.

Print Friendly, PDF & Email