Свято Першотравня в 2017 не пройшло без зіткнень між прихильниками ворогуючих ідеологічних таборів. Бійки та сутички відбулися на демонстраціях у Вінниці, Херсоні та Харкові.

Так у Вінниці, повідомляє прес-служба Нацполіції області, молодики в масках увірвалися в натовп людей похилого віку і почали виривати у них червоні прапори: "Сьогодні під час проведення першотравневого мітингу представниками окремих політичних сил виникла конфліктна ситуація. Близько 20 молодих людей, які не поділяли політичні погляди мітингувальників, намагалися перешкодити проведенню заходу і почали виривати з рук прапори", - йдеться в повідомленні. Конфліктну ситуацію швидко припинили співробітники поліції, які відтіснили з натовпу нападників і змусили залишити територію проведення мітингу.

У Харкові на площі Конституції пройшов першотравневий мітинг за "Мир, труд, май", де проукраїнські активісти заблокували монумент, до якого учасники першотравневого мітингу хотіли покласти квіти і пустили їх тільки під українськими прапорами. Крім того, поліція затримала одного з учасників першотравневого мітингу, який напав на проукраїнського активіста після того, як той порвав його плакат. Як пише у Twitter StudMedia, більшість присутніх - пенсіонери. "На мітингу, який переріс у ходу, присутні антинатовські гасла, а також заклики "зупинити громадянську війну" і "криваву АТО", - йдеться в повідомленні.

В Херсоні, як повідомляє Укрінформ, на площі Героїв і в парку Слави поліція не допустила бійок між лівими, які зібралися там відзначити 1 травня, і націоналістами, які святкували 100-річчя Першого українського добровольчого полку імені Богдана Хмельницького. На площі Героїв зібралися понад півсотні представників лівих сил, із червоними прапорами, транспарантами та гаслами проти підвищення тарифів і військових дій на Донбасі. У багатьох на одязі були червоні стрічки. З іншого боку площі стояли понад 60 людей - колишніх воїнів АТО, представників Правого сектора та інших організацій, які тримали прапори України, Правого сектора і гасла на захист України і проти "Русского мира". У якийсь момент протилежні сторони, які мітингували одночасно, перекрикуючи один одного, зійшлися впритул і почали битися. Відразу ж у ситуацію втрутилася поліція, яка перебувала на площі у великій кількості, і припинила конфлікт. Через деякий час після цього мітинг лівих закінчився і більшість учасників залишили площу. Окремі ж представники лівих залишилися і вже мирно спілкувалися із представниками протилежної сторони.

Нагадаємо також, що з 29 квітня вся поліція Одеської області переведена на посилений режим напередодні річниці трагедії в Будинку профспілок. Як заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий, безпеку в Одесі забезпечують більше 3 тис. співробітників Національної поліції і Національної гвардії. 1 травня на Куликовому полі в Одесі проводився інструктаж керівників і командирів підрозділів, які будуть заступати безпосередньо на службу для забезпечення правопорядку. Кожному керівнику повідомлялося місце несення служби і завдання, поставлені перед особовим складом. За словами Ярового, основні завдання, які стоять перед правоохоронцями: дотримувати максимальну безпеку для громадян, які прийдуть вшанувати загиблих, не допустити щонайменших провокацій, конфліктів чи зіткнень. "Головне завдання - не допустити скоєння терористичних атак", - додав перший заступник міністра. Для цього до Одеси стягнуті спеціальні підрозділи поліції особливого призначення і патрульні екіпажі з інших регіонів.

Print Friendly, PDF & Email