Національні збори Франції схвалили пропозиції президента країни Еммануеля Макрона, висунуті у відповідь на масові протести в країні. Після дебатів, що тривали більше 13 годин в ніч на п’ятницю, 21 грудня, пакет реформ підтримали 153 депутата, 9 проголосували проти, ще 58 утрималися, повідомляє DW.

Після затвердження Національними зборами, де домінує партія Макрона «Республіка на марші», законопроекти надійдуть на розгляд в Сенат, де більшістю володіють консерватори. Верхня палата вже дала зрозуміти, що згодна з антикризовими заходами.

Нагадаємо, що 10 грудня президент звернувся до французького народу з заявою, у якій визнав свою часткову провину за непросту економічну ситуацію, що склалася. Макрон сказав, що готовий піти на певні поступки. Зокрема, він пообіцяв підняти мінімальну зарплату на 100 євро та не підвищувати в наступному році рівень соціальних зборів з пенсіонерів, доходи яких становлять менше 2000 євро на місяць. Крім того оплата праці в понаднормові години також не буде обкладатися податками, додав він.

Уряд Франції пообіцяв провести пакет реформ через парламент ще до католицького Різдва. За підрахунками влади, у зв’язку з заходами, прийнятими у відповідь на протести «жовтих жилетів», Франції не вдасться виконати бюджетні вимоги Євросоюзу. Дефіцит бюджету в 2019 році може зрости до 3,2 відсотка ВВП, заявив прем’єр-міністр Франції Едуар Філіп. За його даними, фінансові заходи обійдуться скарбниці приблизно в 10 млрд євро. 

Правила Брюсселя встановлюють, що дефіцит бюджету не повинен перевищувати 3 відсотків сукупного обсягу вироблених товарів та послуг.

Print Friendly, PDF & Email