Вчора ввечері президент Франції Еманнуель Макрон вперше від початку акції протестів по всі країні звернувся до народу. Президент засудив насильницькі дії протестувальників та зазначив, що жодні виправдання не допоможуть пояснити порушення громадського порядку та напади па представників правоохоронних органів. 

«Я розумію обурення сімей, які працюють цілий день і їм не вистачає на життя або пенсіонерів, які все життя вкладали в пенсійні накопичення і сьогодні знаходяться в скрутному становищі. Це проблеми сорокарічної давності, які обростали, як сніжний ком, це хвороба нашого демократичного суспільства, яке все більше розшаровується. І тепер ми зіткнулися з цим лицем до лиця. Ми не дали відповідь на це обурення, цей гнів і я приймаю на себе частину відповідальності за це», – заявив Макрон. 

Президент також пообіцяв підвищення мінімальних зарплат на 100 євро та відміну запланованого зростання податків для малозабезпечених пенсіонерів. Він також закликав громадян обговорити проблеми, які їх турбують, і пообіцяв координувати цей процес. 

«Ці проблеми вимагають безпрецедентних дебатів, за участю всієї нації. Я обіцяю, що буду координувати всі ці зусилля, але такі дебати повинні відбуватися всюди, на всій території нашої країни. Всі громадяни нашої країни повинні висловлюватися», – зазначив політик. 

Нагадаємо, що вчора протестувальники висунули список вимог з 25 пунктів, які розділені на чотири блоки: економічний, політичний, геополітичний та навколишнє середовище і здоров’я. Серед інших вимог у списку опинилися: реформа податкування, реформа конституції для збільшення влади народу, вихід з НАТО, відміна приватизації тощо.

Print Friendly, PDF & Email