Анкара відстрочила операцію по видворенню терористів з районів Сирії, на схід від річки Євфрат, заявив президент Реджеп  Ердоган у Стамбулі, передає державне інформагентство Anadolu.

За словами глави держави, дане рішення прийнято з урахуванням підсумків його бесіди з президентом США Дональдом Трампом, контактів представників структур безпеки Туреччини і США, а також заяв американської сторони.

Однак Ердоган запевнив, що мова йде лише «про тимчасову відстрочку операції».

«Глава Білого дому поцікавився у мене, чи зможе Туреччина очистити регіон від терористів ДЕАШ. На це я відповів, що Туреччина і раніше успішно боролася і продовжить боротьбу з терористами в Сирії. Від Вашингтона лише потрібно логістична підтримка Туреччини», — пояснив турецький лідер, зазначивши, що після цієї розмови було оголошено про виведення американських військ з Сирії.

Президент сказав, що Анкара не претендує на сирійські землі, проте зайняла рішучу позицію щодо дій терористів в Сирії.

«Араби, курди і туркмани Сирії вітають військові операції Туреччини. Вони довіряють Анкарі», — сказав турецький лідер.

Ердоган підкреслив, що Туреччина змушена вжити заходів щодо стабілізації ситуації в Сирії, оскільки регіональна безпека — пріоритет Туреччини.

Нагадаємо, що про намір провести операцію проти сил терористів на сирійських територіях Ердоган попередив ще 12 грудня. Однак точна дата тоді не була названа. 

Print Friendly, PDF & Email